אדם בתמונה שגולש במחשב

חיפוש עבודה אקטיבי למשרת מנהל/ת חשבונות

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

אנחנו נמצאים בשלב השלישי לחיפוש עבודה

עד כה בפרקים הקודמים עמדנו על כל הפעולות שאתם צריכים לבצע בטרם אתם שולחים את קורות החיים הראשון שלכם. עתה סוף סוף הגענו לשלב חיפוש העבודה.

קצת רקע שתבינו כיצד מתבצע תהליך הגיוס

כיום חברות רבות עושות שימוש במספר חברות השמה, על שהן ימצאו לה את המעומד המתאים ביותר לעבודה. אותן חברות השמה חותמות על הסכם עם אותה חברה שכל אימת שאותו מעמוד יעבוד בחברה למעלה משלושה חודשים, אזי הם יזכו לקבל תמורה לעבודתן בגובה שכרו של אותו המעומד או אפילו פי שתיים משכרו.

כלומר, אם יש מעומד שעשוי להשתכר בסכום של  18,000, אזי התמורה לאותה חברה השמה תהיה בגובה שכרו של המעומד ואפילו כפול 1.5 או שתיים משכרו. מכאן אתם גם מבינים למה חברות ההשמה שמות בעיקר דגש על עובדים בתפקידים בכירים ובשכר גבוה.

זו כמובן גם סיבה טובה לחפש עבודה בשכר גבוה יותר, שהרי איזו חברת השמה תתאמץ יתר על המידה בשביל למצוא מעומד בשכר של 5,000 ₪ ?

נוסף לזאת, אותן חברות השמה עובדות עם הד האנטינג  (Headhunting)והכוונה לאדם אשר מומחה בגיוס משרות בצורה דיסקרטית, וגם הם בניגוד ליתר עושים זאת בצורה אקטיבית כאשר הם פונים ביוזמתם למעומדים שמעוסקים כבר בחברות אחרות ושהם לא בפועל מחפשים עבודה. אני אישית מקבל פעם בכמה זמן פנייה יזומה מהד האנטינג אשר בחן את הרזומה שלי והוא גורס שיש לו משרה מצוינת להציע לי.

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

לוח משרות

תמונה עם מנורה שמאירה על המחשב

גוב מאסטר jobMaster - אתר מצוין וותיק יחסית עוד משנת 2000, כאשר האתר מציע משרות רבות בתחום הנהלת חשבונות.ניתן לקבל את כל המשרות החדשות והרלוונטיות למייל, וככה לחסוך לעצמו זמן חיפוש.    

דרושים IL- אתר הדרושים של ישראל (המועדף עלי) – אתר מצוין שעד לשנת 2020 נקרא בשם "פורטל דרושים". יש באתר המון משרות חדשות בתחום ההנהלת חשבונות, יצא לעבוד איתם מספר פעמים אם זה בחיפוש משרה או עובדים, ולטעמי מהאתר שלהם קבלתי את התפוקה הכי טובה שיש.

אול גובס (ALLjobs) – אולי האתר הכי ותיק בתחום, אשר גם מכיל המון משרות בתחום. יחד עם זאת, הם גובים תשלום חודשי על מנוי, ובכל הפעמים שעבדתי עמם ושניסיתי לגייס מהאתר שלהם עובדים, התאכזבתי וזאת בלשון המעטה.

הערה, לרוב מי שמפרסם באול גובס מפרסם גם בלוחות דרושים אחרים, ולכן אני לא רואה כל סיבה לשלם כסף על לחפש עבודה.

ג'ובנט (Jobnet)- גם כאן ניתן למצוא מאות משרות בתחום הנהלת חשבונות, אני פחות מכיר ומעולם לא חפשתי שם עבודה, אבל שווה לבדוק.

 (LinkedIn)המשרות הכי שוות בלינקדאין

עם כל הכבוד ליתר הלוחות דרושים שעמדנו עליהם לעיל, אליבא דאמת, המשרות הכי שוות נמצאות כמעט באופן גורף בלינקדאין. רשת הלינקדאין הוקמה במטרה לשמש כרשת חברתית מקוונת שנועדה ליצור קשרים עסקיים ומקצועיים בין החברים. ולכן אם תחפשו אתם יכולים להגיע כמעט לכל חברה ולכל בעל תפקיד באותה חברה, אם תנסו לחמש את הדואר האלקטרוני של מנכ"ל פלוני בגוגל, הסבירות שלא תמצאו אותו. יחד עם זאת, בלינקדאין, תוכלו להגיע כמעט לכל חברה או בעלי תפקידים בחברה. והכוונה בעיקר לחברות טכנולוגיה מתקדמות כמו הייטק, ביוטכנולוגיה תקשורת וכיוצא בזה. 

דה פקטו, כל חברה שמחפשת עובדים מקצועיים, מפרסמת משרות בעיקר בלינקדאין. ולכן תוכלו למצוא המון משרות בתחום הנהלת חשבונות, ובמשכורות ובתנאים שרק חברות הייטק יכולות לפנק. 

תמונה של דף הצעות עבודה בלינקדאין

יחד עם זאת, רוב החברות שמחפשות עובדים ברשת הלינקדאין מחפשות עובדים שיודעים אנגלית בצורה טובה מאוד. ולכן אם יש מנהלי חשבונות שאינם יודעים אנגלית, אזי יהיה להם מאוד קשה למצוא משרות שמתאימות להם, קל וחומר שכל המשרות שמתפרסמות הם גם מפורסמות באנגלית. 

יתרון נוסף לרשת הלינקדאין, שאתם יכולים לאסוף מידע על אותן חברות ויותר חשוב, על אותם בעלי תפקידים רלוונטיים כמו המראיין שלכם. מכאן גם נוכל לאסוף עליו מידע מראש על מנת לתהות ולעמוד על קנקנו. 

לטעמי היתרון הכי גדול של לינקדאין, שאתם יכולים לצפות ולראות מי הם העובדים שעובדים בחברה פלונית, והאם במקרה אתם מכירים משם חבר או קרוב משפחה שעובד שם. 

ככה תוכלו לקבל מידע איכותי על החברה וגם יהיה לכם מליץ יושר. 

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

מניחים את האגו בצד

האויב הכי גדול של מחפשי עבודה הוא האגו שלהם. כלומר, במקום שאנו נוכל למנף קשרים או לקבל סיוע מחברים, מכרים וקרובי משפחה, רבים בוחרים שלא לידע או להשתמש בקשרים על מנת למצוא עבודה. חברים וחברות, זו טעות קשה מאוד, תשימו את האגו שלכם בצד הואיל ויש לכם מטרה אחת ואין בלתה, וזה למצוא את מקום העבודה. 

 

אני אומר לכם במפורש שגם אני חטאתי בזה בעבר, וגם אם הייתי ממנף קשרים, אז כנראה שאת המשרה הראשונה שלי בתחום הייתי יכול למצוא כבר שנה קודם, אבל בחרתי שלא להשתמש בחברים ומשפחה וליצר נטווריקנג סביב חיפוש העבודה, והיום בדיעבד אני אומר לכם בפה מלא, וממקום של צניעות זו הייתה טעות ענקית שלי. 

 

כולם רוצים בגדול להצליח בזכות עצמם ולעשות את הדברים ללא סיוע חיצוני. אבל חברים, בלי קשרים ונטוורקינג אתם לא תגיעו לשום מקום, ואם כן, זה ייקח לכם הרבה יותר זמן. ולכן, תנסו הפעם לעשות אחרת ולהשתמש בכל מי שאתם יכולים למנף את עצמכם למקום עבודה טובה יותר.   

 

אז איך מתחילים ? 

פותחים אקסל, ורושמים את כל החברים ובני המשפחה שיכולים לסייע לכם למצוא עבודה. לאחר מכן, תשלחו לכל אחד מהם הודעה שבה אתם מחפשים עבודה ותשמחו אם הם ישמעו על משרה או מכירים מישהו שמגייס עכשיו עובדים בתחום. חברים תתפלאו, יכול להיות שהמשרה החלומית שלכם נמצאת בסך הכל במרחק קצר של הודעה אחת לדוד/ה שלכם. 

במאמר מוסגר, אני חיפשתי משרה בתחום הנהלת חשבונות למעלה משנה וחצי, כאשר אף אחד לא היה מוכן לתת לי צ'אנס, וגם בקושי קבלתי טלפון אחד. ואז לפתע כרעם בהיר, הזמינו אותי לראיון עבודה במשרד רואה חשבון גדול יחסית בירושלים, ולאחר 15 דקות הוא אמר לי במפורש שאין לי מספיק ניסיון בשביל להתקבל לעבודה. 

אז הלכתי אבל וחפוי ראש במשך כמה ימים.

 

לחילופין, אימי היקרה נסעה באחד הערבים לחתונה, כאשר היא דיברה עם בת דודתי במקרה עלי שאני מחפש עבודה בתחום הנהלת חשבונות, ותתפלאו, בדיוק קרוב משפחה שלה מהצד השני, מחפש מנהל חשבונות זוטר לחברה שלו. לאחר שקבלתי המלצה חמה, נגשתי לראיון עבודה והתקבלתי כבר באותו רגע. 

מה מוסר ההשכל, תשימו בצד את האגו שלכם ותנסו להסתייע בכל מי שאתם יכולים, בסוף מישהו יכול לפתוח לכם את הדלת בתחום. 

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

 עולים על מזבח החירות ומפרסמים פוסט ויראלי 

אחד הדברים הכי חשובים לעסקים הוא לעשות שיווק בצורה קונסיסטנטית, אם בעלי עסקים וחברות עושים שיווק, אז אין שום סיבה בעולם שגם מחוסרי עבודה לא יעשו זאת. ברור שמי שעובד ומחפש עבודה בצורה דיסקרטית אינו יכול להעלות פוסטים ויראלים, אבל למי שאין עבודה, שומה עליו לפרסם פוסטים שהוא מחפש עבודה, ולקבל סיוע גם מחברים שלו בפייס ומחוצה לו.  

פרסום פוסט של שי שטרית לחיפוש עבודה

מה שחשוב שתזכרו, שבשלב חיפוש העבודה תעשו שימוש בכל הכלים שיש לכם, גם בפלטפורמות שונות כמו פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר וכיוצא בזה. 

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

החברה הכי טוב שלכם

מה לא תהיו מוכנים לעשות בשביל חברה טובה, אז בשלב חיפוש העבודה המגייסות צריכות להיות החברות הכי טובות שלכן. כלומר, אם תיכנסו לקבוצות פייסבוק ברחבי הרשת, אתם תראו שיש המון קבוצות פייסבוק שונות לרבות "מנהל חשבונות עד מאזן" אשר בהן ניתן להכיר מגייסות למשרות אשר יוכלו לסייע לכם למצוא עבודה. ותאמינו לי שאם יש לכם קשר טוב עם המגיסות, הן עשויות לסייע לכם לחפש עבודה בתחום שתתאים לכם, הואיל וזה המקצוע שלהן. 

ולכן תנסו לפתח עמיהן קשר קצת יותר אישי על מנת שברגע שתעלה משרה חדשה, הן ישר יחשבו על החבר/ה החדש/ה שלהן/ם. 

אם צריך להתחנף תעשו זאת

 

עצה שלי, ברגע שדיברתם עם אחת המגייסות תרשמו את הטלפון שלה ואת שמה, ומידי פעם תשלחו לה הודעה בנוסח "הי טלי מה שלומך? יש לך משרה חדשה בשבילי?"

 

לאחר פעם או פעמיים היא כבר תרגיש אפילו מחויבת לנסות למצוא לכם עבודה.

 

ותאמינו לי חברים זה עובד, בעבר שחפשתי עבודה דיברתי מספר פעמים עם מגייסות באופן שכיח לרבות הודעות וואצאפ, ועם הזמן הקשרים שלנו ממש התחזקו, ככה שפעמים רבות הייתי האדם הראשון שהם פנו אליו בקשר למשרה כזו או אחרת. יתרה מזאת, שאנו חיפשנו עבודים לארגון שלנו, המלצתי על אותן מגיסות שסייעו לי, וגם עד היום החברה עושה בהן שימוש לחיפוש עובדים, שזה מצב WIN WIN. 

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

חברות השמה

כל מי שוותיק זוכר, שבעבר היינו ממש הולכים פיזית לחברות השמה על מנת עבודה, היום ניתן בקלות לשלוח להן את הקורות חיים שלכם על מנת שהן יסיעו לכם בחיפוש העבודה. יש היום אולי מאות חברות השמה בשוק כאשר כולן נלחמות על חתך הלקוחות. מצאתי לנכון להמליץ לכם על מספר חברות השמה מקצועיות שעשויות לסייע לכם למצוא עבודה בתחום הכספים.  

קבוצת נישה (Group Nish)- מדובר בחברת השמה שפועלת משנת 1995, והיא מתמחה בהליכי איתור והשמה של עובדים לרבות עובדים בתחום הכספים. מדובר בחברת השמה גדולה מאוד עם למעלה מ 150 עובדים ו 3 סניפים בישראל. ממליץ לכם בחום לשלוח להם קורות חיים על מנת שתיכנסו למאגר שלהם

נקודת פתיחה- קודת פתיחה הינה חברה יחסית גדולה שעוסקת בעיקר בהשמה פיננסית. החברה טוענת שיש לה את שני המאגרים הכי עשירים בישראל ועם משרות שלא תראו בכל מקום. גם כאן שווה להיכנס למאגר שלהם. 

 

חברת סיגמה (Sigma HR)- כאן מדובר בחברה צנועה יחסית אבל מאוד אפקטיבית, ובעבר הצלחתי דרכם למצוא עבודה מעולה. 

גולדמן מיון והשמה- חברה ירושלמית אשר קיימת כבר למעלה מ 20 שנה, גם דרכה ניתן למצוא משרות בתחום הכספים ובתחומים רבים אחרים. 

יש עוד עשרות חברות השמה רבות אשר יכולות לסייע לכם למצוא עבודה, וגם תנסו להפיץ לכל עבר את הקורות חיים שלכם, מה כבר יכול להיות, הכי הרבה תמצאו עבודה. 

איזה כיף, סוף סוף עומדים להתקשר אליכם מחברה שמחפשת מנהל חשבונות, עתה נתקדם ונעבור לשלב הבא- הכנה לראיון עבודה

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg