תמונה של העיר ניו יורק כאשר רואים גורדי שחקים

ביטוח לאומי ניכויים

הקורס האינטרנטי המקיף ביותר ללימוד והגשת טופס 102 לביטוח לאומי ניכויים

הירשמו לקורס עכשיו, ובנוסף תקבלו קובץ אקסל להתאמה

White Stucco Concrete Wall Texture Backg

אורך הקורס 45 דקות

שלושה שיעורים

קובץ אקסל להכנת דו"ח

גישה לקורס למשך שנה

White Stucco Concrete Wall Texture Backg

טופס 102 - ביטוח לאומי ניכויים

גלוי וידוע שהכנסתו של הנישום משכר ומשכורות חייב במס בהתאם לסעיף 2(2) לפקודת מס הכנסה. נוסף לזאת, הנישום גם חייב בתשלום דמי ביטוח לאומי בין בכסף או בטובת הנאה. הווה אומר, בנוסף לרשות המיסים אשר גובה ניכוי מס במקור מהנישום על הכנסתו, הנישום חייב בנוסף גם בתשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות, אשר משולמים על ידי העובד, ומדווחים על ידי המעביד.

נוסף לזאת, על פי החקיקה חלה גם חובת דיווח על המעסיק ותשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות בעבור עובדיו. כלומר, המעביד גם משלם על עובדיו ביטוח לאומי, ואת התשלום והניכוי הוא ניכה לעובדיו, הוא מעביר ומשלם באתר הדיווחים ותשלומים של הביטוח לאומי.

לרוב מי שעושה בפועל את הדיווח החודשי או הדו חודשי הינו המנהל/ת חשבונות בארגון אשר צריך לקבל את הטופס 102 מהשכר, ואותו הוא צריך לדווח לביטוח לאומי כאשר הוא גם מבצע התאמה שנתית אל מול טופס 126.

לאור זאת, בקורס הנדון אנו נלמד כיצד בנוי הטופס 102 ניכויים, כיצד מדווחים את הדו"ח לביטוח לאומי ומשלמים, ולבסוף נלמד לעשות התאמה אל מול הטופס 126 אשר מתקבל ממערכת השכר.

הירשמו לקורס עכשיו

White Stucco Concrete Wall Texture Backg
שי שטרית מרצה לתזרים מזומנים

מרצה הקורס

שי שטרית

מרצה הקורס הינו שי שטרית, בעל תואר ראשון במשפטים LL.B,  כמו כן הוא בעל השכלה רחבה התחום הפיננסים, כאשר את לימודיו עשה בלימודי ייעוץ מס, חשבות שכר והנהלת חשבונות 1+2+3. במהלך ה 15 שנים האחרונות הוא עוסק בתחום הפיננסים בחברות שונות ומגוונות, ככה שתוכלו לקבל ממנו הרבה ידע והתיחסות שונה לכל סוג ואופי של חברה. 

סיליבוס

שיעור 3 - התאמה שנתית.

בשיעור האחרון של הקורס אנו נראה כיצד אנו רושמים את הפקודת יומן בגין התשלום לביטוח לאומי. 

כמו כן אנו נלמד כיצד לעשות התאמה שנתית של הדו"ח תחילה מול טופס 126 ועד התאמה מול הנתונים שמתקבלים בדוחות של הביטוח לאומי

בשיעור השני של הקורס אנו נכנס לעובי הקורה, ונראה כיצד אנו מדווחים בפועל את הטופס ניכויים לביטוח לאומי. 

 

הלכה למעשה, אנו נראה בשיעור כיצד הדיווח מתבצע בפועל אם זה על ידי דיווח ידני של הטופס לאתר התשלומים, ואם זה באמצעות קליטת קובץ מתוכנת השכר אשר חוסכת לנו את כל שלב הרישום הידני

שיעור מס' 2- דיווח 102 ניכויים            

שיעור מס' 1 טופס 102 
 

השיעור הראשון של הקורס נועד לתת  סקירה מקיפה ורחבה על הכנת הטופס 102 לדיווח ביטוח לאומי.

 

בתחילת השיעור אנו נעמוד על חובת התשלום לביטוח לאומי, וכמו כן תקבלו הסבר מקיף כיצד הטופס 102 לביטוח לאומי בנוי, מהם כל סוגי הקודים השונים שמופיעים בדו"ח. ולבסוף אנו נעסוק בבחינת חובת הדיווח והניכוי מהעובדים.

White Stucco Concrete Wall Texture Backg
White Stucco Concrete Wall Texture Backg