גבר ואישה לוחצים יד למראיין עבודה

הכנת קורות חיים למנהלי חשבונות

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

אנחנו נמצאים בשלב השני לחיפוש עבודה

לאחר שנכנסו לכל הרשתות החברתיות ומחקנו את כל התמונות והתגובות אשר עשויות להיות לנו לרועץ. ולאחר שבחרנו תמונת פרופיל מעולה, וגם הוספנו פוסט או שניים שאנחנו האנשים הכי מאושרים באדם. סוף סוף אנחנו יכולים להתפנות לדבר האמיתי וזה לסדר את קורות החיים שלנו לעילא ולעילא. 

אז לפני שאנחנו מתחילים לחפש את הקורות החיים שלנו ומעדכנים את כל הנתונים הרלוונטיים, אנו צריכים לזכור את הכלל הפשוט הבא. כל אימת שהמעסיק מחפש עובדים בתחום, ובעיקר עובדים עם ניסיון מועט, הוא מקבל עשרות ומאות קורות חיים לדואר האלקטרוני שלו. במספר הפעמים שחיפשתי מנהלת חשבונות לחברה, קבלתי מאות קורות חיים שונים ומגוונים, ולכן ברור לכם שאני לא הצלחתי לקרוא ולהתעמק באותם קורות חיים הואיל וזה היה דורש ממני עבודת תחקיר רצינית. 

לכן חשוב מאוד שתפנימו, שהמגייסות במחלקת ההשמה מקבלות כל יום מאות קורות חיים, ולכן הם פיתחו עם הזמן מיומנות של סריקת קורות חיים של מועמדים ולמשך שתי שניות בערך.

אתם חייבים להתאים את הקורות חיים שלכם לסריקה מהירה של עד 2 שניות

אז איך עושים זאת? 

ראשית הקורות חיים שלכם צריכים להיות מסודרים ובנויים בצורה קוהרנטית וחכמה. ככל שהקורות חיים שלכם יהיו בנויים בצורה מדויקת, אזי גדל הסיכוי שלכם להתבלט ולקבל את תשומת הלב של המגייסת. 

מכאן אתם למדים, שככל שתוסיפו מלל מיותר, ככה אתם פוגעים בסיכויים שלכם שמישהו בכלל יקרא את הקורות חיים שלכם. 

כמו כן חשוב מאוד

 לצמצם את קורות החיים שלכם לעמוד אחד בלבד

 

אם אתם לא מרצים באוניברסיטה ולא כתבתם מאמרים אקדמיים רבים, אזי אין כל סיבה שלא תצליחו לצמצם את הקורות חיים שלכם לעמוד אחד בלבד. תנסו להיות מאוד פרקטיים ותמציתיים.  

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

קורות חיים למנהל חשבונות לדוגמה

קורות חיים לדוגמה
White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

כפי שאנו רואים, ניתן בקלות ותוך 2 שניות לדעת אם הוא מעומד מתאים למשרה או לאו. למעשה הקורות חיים מחולקים למספר קטגוריות על מנת להקל על הקורא כדלקמן: 

כותרת עליונה. 

בחרתי לשים את הנתונים האישים של בעל קורות החיים בחלק העליון של הדף, וזאת בשלב הסיבה הראשונה שהרבה יותר נוח למצוא את קורות החיים שלך מכלל יתר קורות החיים שיש לאותה מגייסת, ובכלל תמיד טוב להדגיש את השם שלכם ולהבליט אותו. 

שנית, תזכרו שרוב החברות הגדולות אשר מחפשות עובדים, הן עובדות עם חברות השמה אשר יעשו להן את שלב האיתור של המועמדים. אפוא, בשלב הראשון אותה חברת השמה אשר איתרה מעומד מעולה לעבודה, מוחקת פיזית את השם של אותו מעומד מקורות החיים ומעבירה את קורות החיים ללא הפרטים האישים של המועמד. ברגע שמגייסת מעוניינת להכיר אות אותו מעומד, אזי חברת ההשמה שולחת את קורות החיים המלאים שלו. 

ולכן, על מנת להקל על חברת ההשמה להסיר את הפרטים האישים שלכם, רצוי לרשום אותם בשורה אחת ומאוד תמציתית. 

כמה שכר לדרוש בקורות חיים? 

אני אישית אוהב לרשום מראש את ציפיות השכר שלי, והוא תמיד יהיה גבוה יותר מכל הקולגות שלי. למה? ראשית אני לא רוצה לבזבז את זמני ואת זמנו של המגייס אם טווח השכר המוצע אינו מתאים לטווח השכר שאני דורש. בעבר שהלכתי לראיון עבודה בחברה ממש גדולה בירושלים, בסוף הריאיון התברר לי שהם משלמים שכר מאוד נמוך ולא עומד בשום קנה מידה לניסיון וליכולות שלי. לכן אני אומר, חבל על האנרגיות שלכם ושל המראיין, תרשמו מראש את השכר שלכם. 

שנית, במידה ויש לכם קורות חיים מרשימים אבל אתם דורשים שכר נמוך יחסית, מה יחשוב עליכם המראיין? 

תחשבו על זה, אם אתם רוצים לגייס לחברה שלכם מנהל חשבונות, וקבלתם קורות חיים מרשימים אבל עם צפיות שכר של 7,000 ש"ח, מה אתם תחשבו על אותו מנהל חשבונות ששלח לכם את הקורות חיים. ישר תעלה לכם המחשבה מדוע הוא לא ביקש יותר, או שהוא מנהל חשבונות הרבה פחות מקצועי ממה שהוא באמת מציג בקורות חיים שלו. 

ובדיוק ההפך, במידה ומנהל החשבונות ידרוש שכר גבוה יותר ממה שכולם דורשים, אזי אולי כנראה שאותו מעומד ממש מקצועי, ולכן יהיה שווה להזמין אותו לראיון ולתהות על קנקנו. ואם הוא השאיר עליכם רושם טוב, כנראה שאתם גם תתנו לו את השכר שהוא ביקש.  

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg
תמונה של אישה שמחזיקה קורות חיין

השכלה והכשרה מקצועית.

 

כאן אני בחרתי לעשות הפרדה בין לימודים מעשיים לבין לימודים כללים, וזאת על מנת להדגיש למראיין את היכולות שלכם, וגם לא רציתי לרשום את הכל כמקשה אחת, דבר שעשוי לבלבל את המגייס.

 

ניסיון תעסוקתי.

 

הדגש כאן הוא לרשום בגין כל עבודה את כל הנקודות שעסקת בהם בצורה ממש מתומצת וברורה.

 

תזכרו שהמטרה הראשונית שלנו היא לצלוח את אותה מגייסת או חברת השמה אשר לא מכירה או יודעת את תחום ההנהלת חשבונות. ולכן אם נרשום "סגירת ספרי הנהלת חשבונות לביקורת רו"ח" כולנו יודעים למה התכוון המשורר, יחד עם זאת, אותה מנהלת השמה אשר קיבלה הנחיה או ציק ליסט לחפש רק "מנהל חשבונות עד מאזן" היא לא תידע לעשות גזרה שווה 

ולקשר בין שני המונחים. ולכן חשוב מאוד שתרשמו את הדברים "ברחל בתך הקטנה", כלומר בצורה הכי מפורשת שיש. וזה יגדיל משמעותית את הסיכויים שלכם למצוא חן בעיני המגייסת. 

אם בעבר היו מגייסות, היום יש רובוטים 

ישנם חברות גדולות אשר מקבלות מאות קורות חיים כל יום, והן מצאו דרך נבונה וחכמה להתמודד עם חיפוש מעומדים.  יש להם אפליקציה שסורקת קורות חיים ומחפשת התאמה בין הציק ליסט לבין הקורות חיים שנשלחו להם בפועל, במידה ויש התאמה למילות המפתח המגייסת תקבל את קורות החיים הרלוונטיים למייל, במידה ואין התאמה למילות חיפוש, אז קורות החיים שלכם ילכו לגריסה. 

 

ולכן חשוב מאוד, להתאים את המונחים ומילות המפתח שאתם כותבים בקורות חיים שלכם, למה שאותה מגייסת מחפשת.  

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

פשוט תעשו העתק הדבק

הטיפ הכי גדול שאני יכולה להציע לכם, הוא פשוט לעשות העתק הדבק בין המשרה המוצעת לבין קורות החיים שלכם. כאן אנו רואים פרסום של משרה בלוח גוב מאסטר, מה שנעשה כעת אנו נתאים את תיאור המשרה והדרישות לקורות חיים שלנו רק נעשה זאת בצורה חכמה ולא שקופה מידי. 

מצד ימין ישנה משרה סטנדרטית לחיפוש מנהל/ת חשבונות, כאשר אני התאמתי את הקורות חיים שלי בדיוק לדירושת ולתיאור של המשרה, כאשר הכל נעשה בצורה חכמה ולא מורגשת בכלל. 

אתם מוצאים את השונה והדומה ?

קורות חיים לדוגמה
תמונה של גוב מאסטר
תמונה של תיאור משרה

כפי שהבנתם, אתם הלכה למעשה מתאימים בצורה חכמה את דרישות המשרה לקורות חיים שלכם ובצורה אינטליגנטית. מכאן כל מי שיבחן את הקורות חיים שלכם יראה שיש כאן התאמה מעולה לדרישות המשרה, ולכן יש לכם גם סיכוי מצויין להתבלט מעל השאר. 

אין ספק שמדובר בעבודה קשה הואיל וקשה לבצע התאמות מדויקות ביחס לכל משרה, אבל אם אתם באמת מוצאים משרה טובה ועם תנאים מצוינים, ואתם מרגישים שזאת המשרה שתמיד חלמתם עליה, אז תעשו זאת. 

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

כמה נקודות קטנות לסיום

בקורות חיים תנסו להציג את עצמכם בצורה מקצועית ושמרנית, אל תהיו שחצניים או תוסיפו לעצמכם תארים או כינויים, תנסו לשמור על צניעות ויחד עם זאת לשדר מקצועיות. 

תזכרו, אתם מעומדים למשרה של מנהל/ת חשבונות, לכן אתם לא יכולים להציג קורות חיים לא מסודרים מבחינה לוגיות ולא מדויקים, שהרי מצד אחד המשרה דורשת מנהל חשבונות מסודר, ואילו הקורות חיים שלכם נראים קטסטרופה. 

 

חשוב- תעשו מילון פעם הגהה ואף תנסו לתת לאדם אחר לעבור על הקורות חיים שלכם, אתם חייבים לשדר מקצועיות, ולכן לעיתים טעויות סופר עשויות לפגוע בנראות שלכם. 

אם התבקשתם לשלוח קורות חיים באנגלית, אז כמובן תעשו התאמה, ואם לאו, אל תשלחו קורות חיים באנגלית הואיל ולפעמים המגייסת לא תשלוט באותן מילות מפתח, ואתם עשויים לפספס את המשרה רק בגלל שהגדלתם ראש. 

דבר אחרון, תנסו להישאר נאמנים למקצועיות שלכם, אל תרשמו דברים שאתם לא מכירים או שמעולם לא התנסיתם בהם כמו שימוש בתוכנה כזאת או אחרת. השקר בסוף יתגלה, כי מה לעשות שאין לו באמת רגליים, ואתם כמובן תהיו שרופים באותו רגע, גם אם התקבלתם לעבודה. 

 

הנהלת חשבונות זו משרה של אמון, לכן תהיו כנים עם עצמכם ועם המעסיק.  

כל הכבוד לכם, אז לאחר שסיימתם את שלב הכנת הקורות חיים, עתה נתקדם ונעבור לשלב הבא- חיפוש עבודה אקטיבי. 

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg