תמונה של העיר ניו יורק כאשר רואים גורדי שחקים

ניהול תקציב משפחתי

הקורס הכי אפקטיבי להכנת תקציב ותזרים מזומנים משפחתי

הירשמו לקורס עכשיו, ובנוסף תקבלו קובץ אקסל להכנת תקציב

White Stucco Concrete Wall Texture Backg

אורך הקורס 02:10 דקות

ארבעה שיעורים

קובץ אקסל להכנת דו"ח

גישה לקורס למשך שנה

קובץ אקסל לניהול תקציב

Excel-icon_edited.png
White Stucco Concrete Wall Texture Backg

קורס לניהול תקציב משפחתי

שאלתם את עצמכם פעם מדוע פלוני מסתדר עם השכר שלו ושל אשתו, בשעה שאתם עושים הכל על מנת לשרוד עוד שבוע. מדוע ישנם כאלה שנוסעים לחו"ל כל שנה ואילו אתם כל פעם נכנסים לעוד ועוד גירעונות. לא בטוח שהם מרווחים יותר ממכם , אלא הסיבה נעוצה בזה שהם מתכננים את המהלכים הכלכליים שלהם מראש, ולא מסתמכים רק על המשפט יהיה בסדר.

השקר הכי גדול שאתם יכולים להגיד לעצמכם הוא, שאני אמצא עבודה טובה יותר, ארוויח שכר גבוה יותר, או שאני אחפש עבודה נוספת, ואז אני אוכל להסתדר כלכלית. יכול להיות שתצליחו, אבל סביר יותר שפתאום ההוצאות שלכם יגדלו ואתם שוב תהיו עם הלשון בחוץ כל חודש.

אז למה זה קורה? אני אומר לכם מניסיון של כמה שנים, כי אתם לא מתכננים תקציב אלא אתם מסתמכים על התירוץ יהיה בסדר. גם אני אכלתי את כל התירוצים האלה, וזה כמובן החמיר עם כניסתם של הילדים למעונות ולגנים, שם אתה באמת מרגיש איך הכסף נוזל לך מהידיים.

אומר לכם בכנות, אני הגעתי לגירעון ולהלוואות של למעלה מ 250,000 ₪, ב 4 בנקים שונים. זה כמובן התחיל עם שכר לימוד גבוה למכללה, משם עבר לגירעון תזרימי כל חודש, ואז לוקחים הלוואה לכסות את המינוס, ועוד בלת"מ שנכנס ועוד מספר מקרים כאלה ואחרים שהביאו אותי על סף של פשיטת רגל כלכלית. כמובן שזה לקח שנים, אבל בסופו של יום הגעתי לגירעון תזרימי של 7000 ₪ כל חודש.

מהיכן באה לי הישועה? אני אהיה אתכם מאוד כנה, ואגיד לכם שבאמת שניסיתי לשמור על גובה ההוצאות, אבל אשתי קצת פחות, ולכן נלחמנו בתחנות רוח.

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

עד שהחלטנו שזהו

זה היה בדיוק במוצ"ש, אני ואשתי הזמנו סושי באחת החנויות במודיעין, בשעה שהחלטנו שאנו הולכים לחיות בצורה אחרת לגמרי, והגיע הזמן לקחת שליטה בחזרה על המצב הכלכלי שלנו. מכאן גייסתי את הכישרון היכולת שלי לבנות תקציב ותזרים משפחתי על מנת שנוכל לדעת היכן אנו עומדים.

בהתחלה היינו בשוק טוטאלי, ואני זוכר שלא רציתי לחזור לבדוק שוב את המצב שלנו כי באמת היינו על הקרשים. יחד עם זאת, לאחר שבוע בדיוק, ולאחר שהתאוששתי מהמראות הקשים (אמיתי לגמרי) החלטתנו לעשות תוכנית כלכלית שתוציא אותו מהבוץ.

אז בהתחלה קראתי, וראיתי שיש כל מיני שיטות לצאת מהמינוס לרבות שיטת המעטפות שאומרות שתעברו לבסיס מזומן בלבד, ותכינו מעטפה עם מזומן לכל סוג של הוצאה. האמת שהשיטה הזאת לא התאימה לנו בכלל, הואיל ולא היה לנו כסף מזומן להוציא מהבנק. וגם היא דורשת המון זמן, ולא באמת מנהלים ככה תקציב בשום חברה בעולם.

אז החלטתי שאנו צריכים לנהל את התקציב המשפחתי שלנו בדומה לתקציב שמנהלים בחברות הגדולות במשק"

אז בהתחלה עשינו סדר בכל 4 הבנקים שלנו, עד שעברנו לבנק אחד בלבד עם לקיחת המשכנתא. באותה שעה סילקנו את כל ההלוואות שלנו, ולקחנו הלוואה גדולה אחת מהבנק, כמו כן לקחנו 2 הלוואות נוספות מהקרן השתלמות ומהביטוח פנסיוני על מנת לסגור את יתר הבנקים ואת כל ההלוואות הקטנות. באותו רגע כבר סגרנו 4,500 ₪  מהגירעון החודשי שלנו.

נשארנו עם גירעון חודשי של 2,500 ש"ח. בהתחלה חשבתי לעשות כמו כולם ולגזור את כרטיסי האשראי, אולי משם תבוא הישועה. אבל זו באמת שטות, ולמה לא לנצל את היתרונות של הכרטיס אשראי. 

Wooden Frame Window

הירשמו לקורס עכשיו

בני זוג מנהלים תקציב משפחתי
White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

אז איך סוגרים את הגירעון החודשי

על מנת להתחיל לנהל את הבית בדומה לחברה, בניתי תקציב חודשי לראות כיצד אנו יכולים לקזז בהוצאות הקבועות והמשתנות שלנו, על מנת שנוכל להגיע לתקציב חיובי כל חודש, ובמקרה המעולה לחסוך גם משהו בצד.

את התקציב בניתי בשונה מכל התקציבים שאתם מכירים, ואני פחות הולך לעסוק במיהותה של ההוצאה, אלא מה שמעניין אותי בעיקר זה מבחן התוצאה והשורה הסופית, ופחות על מה הוצאנו באותו חודש. כלומר, ניתן באמת להקפיד על הוצאה חודשית למשל למצרכי מזון, אבל כפי שאתם יודעים המחירים תמיד משתנים, ומה שקורה בחודש אחד לא תואם לחודש הבא וכיוצא בזה.

מכאן אני ואשתי הקפדנו לחלק את התקציב החודשי לתקציב שבועי (כפי שתלמדו בקורס), ולנסות לעמוד כל שבוע בתקציב שהוקצב לנו. גם פתאום שנינו נוכחנו לדעת שיש לנו הרבה הוצאות משתנות, ולכן גם הקפדנו לעמוד באותו תקציב שבועי, גם אם זה אומר שלא קונים ארוחת צהרים בעבודה, אלא מביאים אוכל מהבית.

כאשר ההוצאות היו כתובות באקסל, וכאשר שנינו יודעים בדיוק על מה אנו מוצאים וכמה, סוף סוף הצלחנו בפעם הראשונה להפחית מהמינוס שלנו בבנק, ולמעשה בפעם הראשונה מתוך הרבה זמן סוף סוף אנחנו נמצאים בתזרים חודשי חיובי (ישששששששש).

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg

ומה אתכם? לא הגיע גם הזמן שלכם להתקדם?

חברים אני מקווה שאני לא נשמע נדוש, ואני לא באמת גיבור גדול. אני ואשתי לא הצלחנו לנהל את המצב הכלכלי שלנו רק בגלל שלא היינו יד אחד בדבר. אם אין שיתוף פעולה של שני הצדדים, שום תקציב ושום יועץ לא יוכל לסייע לכם. אתם חייבים להבין שקודם כל שניכם נדרשים לשתף פעולה בנושא, ואם הגעתם להחלטה משותפת, אין שום סיבה שלא תצליחו לצאת מהברוך הכלכלי בדומה אלינו. 

אני הכנתי תקציב חודשי מעולה, ושלבתי עמו דו"ח תזרים מזומנים כמו שעושים באמת בחברות גדולות. אם תשמרו על הכללים ותנהלו את התקציב בדומה למה שאלמד אתכם, אני מבטיח לכם שתוך כמה חודשים אתם תראו שינוי גדול בדרך ההתנהלות שלכם, וגם החיים שלכם יהיו יותר מאושרים ובריאים. אין שוב דבר טוב בכל היום לנהל מלחמות עם כסף עם בן/ת הזוג. זה לא נותן כלום וגם לא מוסיף ליחסים שלכם. הגיע העת שלפחות אחד ממכם ייקח אחריות על המצב, וייסחף עמו את בן/ת הזוג שלו לעבר התנהלות כלכלית ומשפחתית טובה יותר

אנו מציעים לכם בקורס את הדרך להתנהלות כלכלית ומשפחתית נכונה, על מנת שתוכלו לנהל את התקציב שלכם כמו מקצועניים, וגם שתוכלו לשמור כסף בצד לנופש המשפחתי פעם בשנה. הקורס הוא מאוד מאוד פרקטי, והוא יסייע לכם  לצאת מהמצב הכלכלי שנקלעתם אליו.

White Stucco Concrete Wall Texture Backg

סיליבוס

שיעור 2ניהול כרטיסי אשראי (13:45)

בשיעור הזה אנו נעמוד על עקב אכילס של כל כך הרבה בתי אבות בישראל ובעולם והכוונה להתנהלות באמצעות כרטיסי אשראי. אנו למעשה בפרק דנן נראה כיצד אנו מנהלים את תקציב ההוצאות המשתנות בהתאם לכלל כרטיסי האשראי שיש לנו בבית. וכמו כן נלמד את הטריק לניהול נכון של תקציב משתנות.

שיעור 1 : ניהול תקציב משפחתי (20:57)

בשיעור הראשון אנו נעמוד על ניהול תקציב בכלל, ועל חשיבותו לכל מי שרוצה להתנהל אחרת מבחינה כלכלית בפרט. אנו בפרק נלמד כיצד בונה את התקציב, וכיצד אני עושה הפרדה בין הוצאות קבועות למשתנות. 

שיעור 4: פרקטיקה והקמת תקציב ותזרים (22:32)

בשיעור הזה וביתר השיעורים הבאים, אנו נעמוד על הפרקטיקה וכיצד מנהלים בפועל את התקציב שלכם באמצעות קובץ אקסל ייעודי לך. כמו כן נראה שמספיקות כמה דקות ביום על מנת שתוכלו לנהל את התקציב והתזרים שלכם בצורה מקצועית

שיעור 3: תזרים מזומנים משפחתי (23:27)

בשיעור הזה אנו נעמוד על ניהול התזרים מזומנים של כל חשבונות הבנק שלנו.  אנו נראה כיצד מנהלים את הדוחות תזרים מזומנים הלכה למעשה ברמה יומית, נראה כיצד ניתן לחזות את התזרים לעוד מספר שבועות, בהתאם לתקציב שבנינו

White Stucco Concrete Wall Texture Background, Suitable for Backdrop and Mockup..jpg